... založeno 1962
Článek / Historie klubu
Sportovní oddíl v Dražejově byl založen již v roce 1962. Zakládajícími členy TJ byli předseda Václav Maňhal, jednatel Václav Králíček a pokladník František Hlaváč. Prvním předsedou oddílu kopané se stal Jan Kubička a prvním trenérem Josef Gregor.
Hrálo se na travnatém hřišti na Virtu, kde postupem času vyrostly kabiny, tenisový kurt a areál byl oplocen.
První zápas odehrál místní tým 31. března 1963 proti Sp. Strakonice B a podlehl 2:4, branky Samec a V. Janus. první mistrovské utkání bylo proti Blatné B s porážkou 2:3, góly Soukup a V. Janus.
K nejznámějším hráčům i nejlepším střelcům patřili Václav Janus st., František Tábor, Karel Malý, Bohuslav Blažek, Karel Hoch, Martin Kvapil a dosud hrající Hrčka Tomáš. V Dražejově byli ale také i kvalitní brankáři, bez kterých by to prostě nešlo. K nejlepším brankářům historie patřili František Janus, Ivan Baloun, Václav Černík, Václav Částka a Michal Zelinka.
Dražejov vyhrál okresní přebor již v roce 1972. V sezonách 1996/1997, 2004/2005 a 2017/2018 se Dražejov stal vítězem okresního přeboru. Několik sezón hrál I.B třídu, o sezony 2018/2019 opět hraje nejnižší krajskou soutěž I.B třídu. Nikdy nepůsobil níže než v OP. V ročnících 1997 a 2002 se Dražejov stal vítězem okresního kola Českého poháru, ale do krajského kola se nepřihlásil. Výborných umístění v okresním přeboru bylo dosaženo v sezonách 2006/2007 - 3. místo a 2007/2008 - 2. místo. V sezoně 2013/2014 obsadil A tým v OP výborné 3. místo a zvítězil v okresním Otavský zlatý ČP a postoupil tak poprvé v historii do krajského kola, kde potrápil favorita FC Dimmpl Mirovice hrajícího krajskou 1. A třídu, kterému podlehl až na penalty po bezbrankové remíze 0:0 v základní hrací době.
Vítězství v Otavský zlatý ČP okresu Strakonice jsme si zopakovali v sezóně 2015/2016. Ve finálovém utkání hraném v Katovicích jsme porazili rivala z okresního přeboru TJ Lom 2:1 v prodloužení. Následovalo účinkování v krajské části Českého poháru a toto zatím zůstane v dějinách klubu zapsáno jako největší úspěch dražejovského fotbalu. V prvním kole jsme na domácím hřišti přivítali družstvo SK Mirovice. Jednalo se tedy o odvetu za předminulou sezónu a mirovičtí přijeli opět jako velký favorit, i když tentokrát jako účastník krajské 1. B třídy (v sezóně 2015/2016 sestoupili z 1. A třídy).
Odveta se našemu celku povedla a po vítězství 3:2 mohl slavit postup do druhého kola této soutěže. V něm přijel další účastník a nováček krajské 1. B třídy, ambiciózní mužstvo Sokola Lom u Tábora. S týmem, jehož sestava se hemžila hráči z divizními zkušenostmi z FK Táborsko, jsme prohráli 1:2 brankou v poslední minutě utkání. Nechybělo tedy mnoho a náš celek se mohl pokusit o postup do semifinále poháru, což by znamenalo naprostou senzaci. Dalším úspěchem v novodobé historii našeho klubu se stalo vítězství v OP mužů v sezóně 2017/2018 a tím postup do krajské 1. B třídy.
V roce 2017 prošlo fotbalové hřiště Na Virtě rekonstrukcí, kdy nákladem 800 tisíc korun byla provedena úprava povrchu hrací plochy a vybudováno automatické zavlažování. Na této akci se finančně podílelo vedle našeho klubu město Strakonice a Jihočeský kraj, Zároveň bylo zvelebeno zázemí pro rozhodčí, když šatny rozhodčích byly přestěhovány z dosluhujících kabin do samostatné obytné buňky se sociálním zázemím.
Momentálně jsou v TJ Dražejov kromě družstva dospělých mužů A (I.B třída) a Mužů B (III.třída Strakonicka) ještě družstva dorostu, žáků hrající Okresní přebor, dále pak družstva mladší a starší přípravky (obě rovněž v Okresním přeboru) a družstvo minipřípravky. Z této mládežnické líhně by se měl do budoucna postupně doplňovat mužský A-tým.