Načítání...
menu
TJ Dražejov
Muži A: 20. kolo: TJ DRAŽEJOV – FC ZNAKON SOUSEDOVICE 1:1 (1:0)
20. kolo: TJ DRAŽEJOV – FC ZNAKON SOUSEDOVICE 1:1 (1:0)

Po nevýrazných výkonech zápasů minulých by málokdo čekal že budeme první, kdo lídra soutěže obere o body. A stalo se. Po dobrém výkonu nás dokonce od výhry dělily jen vteřiny.
Jako parta Janošíků si musíme připadat, když hratelnější soupeři nám berou všechny body a my pak bodujeme proti lídru soutěže. Úspěchu jsme ale šli naproti. Proti Sousedovickému týmu jsme odehráli zejména v první půli velmi dobré utkání. Aktivním napadáním jsme dovolili soupeři pouze nakopávat dlouhé balóny dopředu, s čímž si naše obrana až na vyjímky bez chyby poradila a z brejkových situací jsme si vytvořili několik velmi dobrých gólových šancí. Již ve 2. min. po dlouhém autu do vápna Šrámek v ideální pozici před gólmanem minul branku. V 9. min. po centru zahrozili hosté, když Hrach hlavou nejprve trefil břevno a spoluhráči pak z druhé dorážky skórovali, gól ale pro údajný ofsajd nebyl uznán. Ve 12. min. odražený balónu Mertl pohotově napálil, jen těsně nad branku, za hosty v 19. min. slibnou střelu Petráně zastavil obránce. Ve 25. min. kostrbatou kombinaci středem hřiště Šrámek po zemi poslal vápnem a Bračok ve skluzu těsně minul balón. V této fázy hry jsme měli herně navrch a potvrdili to i gólem, ve 31. min. Poláček vysunul Šrámka do úniku 2 na 1, jak by s jeho finální přihrávkou před branku Bračok naložil, se již nedozvíme, jediný obránce si totiž míč nešťastně srazil do sítě – 1:0. Ve 34. min. další odražený balón Matas z vápna poslal vysoko nad branku. V závěru poločasu jsme ale ve středu hřiště začali ztrácet balóny a hosté se dostali do tlaku a šancí – za zmínku stojí dvě. Ve 42. min. rychlý útok hostů zakončil ve vyložené šanci Petráň a P.Brož vytasil skvělý zákrok na brankové čáře, ve 44. min. pak po centru nepřesně hlavičkoval D.Brož.
Ve druhé půli nám ale postupem času docházely síly a lépe fyzicky připravený soupeř v poslední čtvrtině hrací doby ovládl hru, přesto si opravdové gólové šance nevytvořil téměř žádné. V 53. min. jsme po laciné ztrátě na půlce hřiště šli do brejku, Bračok byl v zakončení zbrklý a pálil vysoko. V 62. min. střelu Mertla z dálky gólman Holý bez problémů kryl. V 65. min. tradiční nedomluvu obrany s gólmanem nevyužil Hrach, jeho tutovku Brož stačil reflexivně zneškodnit. V 73. min. po rohovém kopu F.Duba v záklonu hlavičkou minul branku, v 76. min. po naší ztrátě pálil Šourek jen doprostřed branky a v 79. min. opět Šourek tentokrát hlavou zakončoval nepřesně. V 82. min. trestný kop hostů ze strany šel jen do boční sítě, v 83. min. po dalším z centrů Šourek hlavičkoval nedůrazně, v 88. min. pak Hrach svůj průnik až na hranici vápna zakončil střelou vedle branky. V ojedinělé šanci konce utkání jsme mohli definitivně rozhodnout o vítězství, v 90. min. po přesné zpětné přihrávce proti noze Solaře jmenovaný pálil jen do břevna nad šibenicí branky „komparzisty“ Holého. Bohužel nás od výhry dělily pouze vteřiny. V nastaveném čase, v 92. min. po odraženém centrovaném trestném kopu hosté napálily balón do shluku hráčů a několikrát tečovaný jej F.Duba uklidil k tyči Brožovy branky. Rozehrálo se... a byl konec utkání. I s jedním bodem nakonec zavládla relativní spokojenost, škoda jen, že s podobným nasazením nedokážeme hrát i proti horším týmům.

Branky: 31. Šrámek, 92. F.Duba

Sestavy:
Dražejov: P.Brož – Poláček, Hrčka, Brázda, Šulda – Mertl (90. Hrubý), Matas, Krýsl (83. Solař), Hynek – Bračok (59. Pojsl, 65. Holfeld), Šrámek
Sousedovice: Holý – F.Duba, Šimek, Hromíř, L.Duba (59. Masák), Fábera, Marcinko, Vaněček, Hrach, D.Brož (53. Šourek), Petráň

Rozhodčí: Pánek – Vokáč, Fiřt
Přidal Švec Pavel (23.05.2023)
Editoval Švec Pavel (23.05.2023)