Načítání...
menu
TJ Dražejov
Muži A: 9. kolo: SOKOL STŘELSKÉ HOŠTICE – TJ DRAŽEJOV 2:1 (2:0)
9. kolo: SOKOL STŘELSKÉ HOŠTICE – TJ DRAŽEJOV 2:1 (2:0)

V Hošticích jsme místního favorita utkání herně příliš potrápit nedokázali a dle předpokladů, byť těsně, prohráli

Do Střelských Hoštic jsme v zimním počasí zajížděli s cílem domácího favorita, který je na vítězné vlně, potrápit, což se úplně nepovedlo. Stejně jako s Prachaticemi, nám vůbec nevyšla první půle, kde jsme herně úplně propadli. Proti aktivně hrajícímu soupeři jsme měli problém kombinačně přejít polovinu hřiště a balóny tak pouze na náhodu nakopávali dopředu. A gólové šance tak měli téměř výhradně domácí. V 7. min. poslal křížnou střelu vedle branky Málek, v 9. min. se pak balón vyražený gólmanem odrazl ve vápně od zad útočníka a těsně minul tyč naší branky. V 10. min. po chybě v rozehrávce ostře pálil Hozman nad branku, ve 20. min. pro změnu střela Dohonyiho byla tečovaná, těsně vedle branky. Naší jedinou, ale velkou šanci poločasu, měl ve 28. min. V.Šrámek, když vyvinul tlak na obránce, který chyboval při malé domů, šel sám na gólmana, který jej ale skvělým vyběhnutím vychytal. Ve 33. min. po centru hlavičkoval Křivanec nepřesně, ve 36. min. pak po ztrátě přišel centr, který si precizně zpracoval Rejšek, gólman Brož jej ale skvěle vychytal. Ve 38. min. dostal přesný balón za obranu do úniku Rejšek, který tváří v tvář gólmanovi jistě skóroval. Nutno ale dodat, že gólu předcházel zřejmý ofsajd, nicméně gól byl uznán – 1:0. Bohužel nekoncentrovanoustí v závěru jsme inkasovali klasický „šatňák“, ve 45. min. přetažený centr domácí vyhranou hlavičkou vrátili „do ohně“, kde důrazný Křivanec též hlavou doklepl zblízka balón do sítě – 2:0. A tím poločas skončil.
I ve druhém poločase byli zprvu aktivnější domácí. V 52. min. ale nevídanou kuriozitu předvedl gólman P.Brož, když dlouhým výkopem s vydatnou pomocí větru a skluzu balónu na mokrém trávníku překvapil Vlka v domácí brance, který na míč mířící do sítě nedosál (!!!) – 2:1. Gól nás nabudil a soupeři jsme se alespoň herně vyrovnali, byť nadále měli gólové šance hlavně domácí Hoštice. V 56. min. po ztrátě na polovině hřiště šel do úniku Křivanec, ve sprintu ale pálil nepřesně. V 63. min. dostal přesný dlouhý balón Rejšek, který pak přešel přes hráče, ale křížnou střelou branku minul. V 66. min. jsme další minelou v rozehrávce dali Křivancovi možnost reparátu, tentokrát ho pro změnu skvěle vychytal Brož. A v 70. min. pohotově, ale nepřesně střílel Rejšek. V poslední desetiminutovce jsme byli herně aktivní a měli šance, zejména Mertl se činil. V 83. min. jeho trestný kop šajtlí dobře vyrážel Vlk na roh, po rohu pak hlavičkoval opět Mertl vedle branky. V 87. min. Mertl další ostrou střelou prozkoušel gólmana Vlka, který s problémy situaci řešil. Přesto, že se v rušném druhém poločase vinou četných kontaktů a dohadů mnoho minut nehrálo, si sudí těžkou hlavu nedělal a s úderem 90. minuty utkání ukončil.

Branky: 38. Rejšek, 45. Křivanec – 52. P.Brož

Sestavy:
Stř.Hoštice: Vlk – Koudelka (69. Virostek), Hozman, Strnad, Šperl (89. Jáchym), Málek (64. Kokrda), Dohonyi, Heřman, Hlava, Rejšek, Křivanec (85. Zídek)
Dražejov: P.Brož – Šteflíček, Krýsl, Koutský (66. Martínek), Uhlík – D.Náhlík (46. Bračok), M.Šrámek, Matas, Mertl – V.Šrámek, Pojsl (46. Hrčka)

Rozhodčí: Picka – Hakr, Šíp (N)
Přidal Švec Pavel (07.11.2023)
Editoval Švec Pavel (07.11.2023)