Načítání...
menu
TJ Dražejov
Dětem začali prázdniny-Sportovním dnem na Virtě
V pátek 28.června zaplnili náš sportovní areál Na Virtě především děti, pro které jsme připravili tradiční sportovní den a podle ohlasů se všem na našem hřišti líbilo, i když konec akce uspíšila přicházející bouřka a mnozí se tohoto metrologického jevu zalekli a předčasně odešli. Tentokrát se nám bouřka vyhnula, v minulých letech mám několikrát akce pro děti překazila a po pár dešťových kapkách se obloha opět rozjasnila a mohli jsme společně pokračovat až do večerních hodin.
Pořadatelé připravili pro účastníky Sportovního dětského dne 10 stanovišť s různou sportovní , postřehovou i znalostní tématikou. (střelbu ze vzduchových zbraní, překážkovou dráhu, cvičení na tenisovém trenažéru , hody na cíl v různém provedení, řazení věcí podle barev a polohy dle daného vzoru,chytání umělých rybiček a další drobné sportovní aktivity). Souběžně mohli účastníci využit i atrakce v rámci doprovodného programu kde mohli využit atrakce skupiny ALRašíd, která připravila historické atrakce a hry, svoje znalosti z oblasti přírody si mohli děti i dospělí ověřit na stanovišti, které připravil místní myslivecký spolek Banín, Jihočeská záchranná služba představila vozidlo pro použití v těžko dostupných místech s ukázkou základní první pomoci při poranění. Dále si účastníci mohli vyzkoušet svoje sportovní dovednosti na bowlingové dráze nebo s přejít po pružné gumě zavěšené mezi dva body. Součástí sportovního odpoledne byli i představení a ukázka pro nás zatím neznámého sportu zvaného HURLING- jedná se o tradiční irský sport, který má ve Strakonicich svůj tým zvaný Piobairí a je jeden za tří v republice. Hraje se pomocí pálky, zvané hurley a úkolem je dopravit míček do branky soupeře, hrací plocha je 130x80metrů a hrají dva týmy po 15 hráčích.
Za velmi vydařenou akci děkujeme všem našim členům a hráčům, kteří pomohli zajistit bezproblémový chod celé akce, moderátorsky a hudební doprovod zajistil strakonický dýdžej František Mareš. Propagaci akce zajistili místní periodika a množství fotografií můžete najit na jejich veb stránkách Strakonicko jčteď a Strakonický deník nebo na našich facebookových stránkách.
Celá akce by se nemohla uskutečnit v takové rozsahu kdyby nebyla finančně podpořena z různých finančních zdrojů v rámci podpory sportovních aktivit v České republice.
Česká unie sportu,
projekt TIPSPORT sportuj s námi
Jihočeský kraj,
v rámci dotačních programů Podpora sportovních aktivit, 1. výzva pro rok 2024
Město Strakonice
dotační program na podporu sportu: Jednorázové sportovní akce
Přidal Hoch Milan (09.07.2024)
Editoval Hoch Milan (09.07.2024)